The Records of the Parliaments of Scotland to 1707, K.M. Brown et al eds (St Andrews, 2007-2024), date accessed: 29 March 2024
[1633/6/14]1
Sederunt
Parliamentum dicti excellentissimi principis Caroli Dei gratia Scotiae, Angliae, Franciae et Hyberniae regis, fideique defensoris, tentum apud Edinburgh vigesimo octavo die mensis Junii anno Domini millesimo sexcentesimo trigesimo tertio per ipsum dominum regem et omnes regni status infrascriptos, una cum officiariis parliamenti subsequentibus.
- Pro Clero
-
- Archbischops:
- Sanctandrois
- Glasgow
-
- Bischops:
- Dunkell
- Murray
- Ross
- Brechin
- Galloway
- Dumblane
- Caitnes, be Dunkell, his procuratore
- Ylles
- Argyll
- Orknay
- Pro Nobilibus
- Duke of Lennox
- Marques of Hamiltoun
- Marques of Huntlie, be the Duke of Lennox, his procuratore
- Marques of Dowglas
- Ereles
- Argyll be the Erle of Mortoun, his procuratore
- Erroll
- Merschell
- Sutherland be the Duke of Lennox, his procuratore
- Marre be the Erle of Hadingtoun, his procuratore
- Rothes
- Eglintoun
- Cassilles
- Glencairne be Rothes, his procuratore
- Murray be Lawderdaill, his procuratore
- Nithisdale
- Wintoun
- Linlithgow
- Perth
- Dumfermling
- Wigtoun
- Kingorne
- Abercorne
- Tulliebardyn
- Roxburgh
- Kellie be Kinnowll, his procuratore
- Galloway be the Lord Traquair, his procuratore
- Seafort
- Annandaill
- Lauderdaill
- Carrick be the Lord Traquair, his procuratore
- Lothiane
- Vicountes
- Falkland be Striveling, his procuratore
- Dumbar be the Lord Traquair, his procuratore
- Stormount
- Air
- Drumlangrig
- Lordes
- Lindsay
- Gray be Mortoun, his procuratore
- Yester
- Sempill
- Sinclair
- Herreis
- Elphingstoun be Balmerinoch, his procuratore
- Ogilvie
- Torphichen
- Spynie
- Lundores
- Lowdown
- Kinloss be Mortoun, his procuratore
- Balmerinoch
- Burlie
- Halyrudhous
- Cowper
- Cranstoun
- Deskfuird be Cranstoun, his procuratore
- Melvill
- Carnegie
- Ramsey
- Napeir
- Camrone be Traquair, his procuratore
- Newburgh be Sterling, his procuratore
- Weymes
- Aschetoun of Forfar
- Rae be vicount of Air, his procuratore
- Dalzell
- Officiares of Estait
- Chancellar
- Thesaurarer principall
- Previe seill
- Secretarie
- Clerk of register
- Thesaurarer deputt
- Advocate
- Maister of requeists
- Justice clerk
- Commissioners for the Barrounes
- Sir George Forrester of Corstorphin and Master Patrick Hamiltoun of Litle Prestoun for Edinburgh principall
- Sir Patrick Murray of Elibank and Sir Johne Hamiltoun of Prestoun for Hadingtoun
- Sir Alexander Nisbett of that Ilk and Johne Home of Rentoun for Berwick
- Williame Dowglas of Caveris and Sir Walter Riddell of that Ilk for Roxburgh
- James Murray, fear of Phillophauch, and James Pringle of Quhytbank for Selkirk
- James Hay of Smeithfield and James Nasmith of Posso for Peibles
- Sir James Lokhart, younger, of Ley and Gawin Hamiltoun of Raploch for Lanerk
- Sir Robert Griersone of Lag and Sir Johne Charteris of Amisfeild for Drumfreis
- Sir Patrick Agnew of Lochnaw, knicht barronett, for Wigtoun
- Sir Williame Cwnighame of Cwnighameheid and James Chalmer of Gaitgirth for Air
- Sir Lodovick Houstoun of that Ilk and James Mwirheid, younger, of Lachop, for Dumbartane
- Hector Bannatyne, younger, of Keames, and Johne Stewart of Ethok for Bute
- Sir Archibald Stewart of Blakhall and Patrick Fleming of Barochane for Renfrew
- Archibald Edmestoun of Duntreath for Sterling
- Sir Walter Dundas of that Ilk and Williame Drumond of Riccartoun for Linlithgow
- Sir Patrick Ogilvie of Inchemartine for Perth
- Sir Robert Grahame of Morphie for Kincardyn
- Sir Alexander Irwing of Drum and Thomas Crombie of Kemno for Abirdeine
- Sir John Mckenzie of Tarbett for Invernes
- Johne Campbell fear of Calder and Johne Dumbar of Moynes for Nairne
- Sir Thomas Urquhart of Cromartie for Cromartie
- Sir Johne Scrymgeor of Duddop and Duncane Campbell, fear of Achinbrek, for Argyll
- Sir Lauchlane Mccleane of Morverne for Tarbett
- Sir Johne Leslie of Newtoun and Thomas Myretoun of Cambo for Fyffe
- Sir Harie Wode of Bonytoun and Sir Williame Grahame of Claverhous for Forfar
- Johne Gordoun of Innermarkie for Bamff
- Sir Patrick Mcgie of Larg for the stewartrie of Kirkcudbricht
- Commissioners for Burrowes
- Johne Sinclair and Gilbert Kirkwod for Edinburgh
- Andro Gray for Perth
- Maister Alexander Wedderburne for Dundie
- Paull Meinzeis for Abirdeine, absent
- Thomas Bruice for Stirling
- Andro Bell for Linlithgow
- Robert Tailyeor for St Androis
- Gabriell Cwnighame for Glasgow
- James Blair for Air
- Maister James Cokburne for Hadingtoun
- Alexander Simpsoun for Dysert
- Johne Williamsone for Kirkcaldie
- Robert Keith for Montrois
- Robert Pitersone for Cowper
- Robert Alexander for Anstruther Eister
- Maister Johne Corsane for Drumfreis
- Duncane Forbes for Invernes
- Andro Watsone for Bruntiland
- Williame Blaikburne for Inverkeithing
- Maister Robert Cwnighame for Kinghorne
- Johne Skynner for Brechin
- Robert Broun for Irrwing
- Alexander Kirktoun for Jedburgh
- Williame Glendonyng for Kirkcudbricht
- Thomas MacKie for Wigtoun
- James Stevinsone for Pittinweyme
- Patrick Cowper for Dumfermling
- Robert Richiesone for Anstruther Wester
- Williame Ellott for Selkirk
- George Purves for Dumbar
- Johne Sempill for Dumbartane
- Robert Hall for Renfrew
- Gedion Jack for Lanerk
- Maister Johne Hay for Elgin
- James Williamsone for Peiblis
- Johne MacKesone for Carraill
- Andro Ross for Thayne
- Adame Prymrois for Culrois
- Andro Bard for Bamff
- Maister David Pearsone for Forfar
- Mathew Spence for Rothesay
- James Dumbar for Forres
- Johne Scott for Rutherglen
- Johne Mwir for Northberwick
- James Lawtie for Culane
- Thomas Simpsoun for Kilrinny
- Alexander Wilkiesone for Lawder
- Edward Jonstoun for Annand
- Johne Crichtoune for Sanquhare
- Robert Gordoun for Newgalloway
- NAS, PA2/21, f.6v-7v.