Sederunt
  • Pro Clero
    • Archbischops:
    • Sanctandrois
    • Glasgow
    • Bischops:
    • Dunkell
    • Murray
    • Ros
    • Brechin
    • Galloway
    • Dumblane
    • Caitnes be Dunkell, his procuratore
    • Ylles
    • Argyll
    • Orknay
  • Pro Nobilibus
  • Duke of Lennox
  • Marqueis of Hammiltoun
  • Marques of Huntlie be the Duke of Lennox, his procuratore
  • Marques of Dowglas
    • Erles
    • Argyle be the Erle of Mortoun, his procuratore
    • Erroll
    • Mershell
    • Sutherland be the Duke of Lennox, his procuratore
    • Marr be the Erle of Hadingtoun, his procuratore
    • Buchane be the Marques of Hamiltoun, his procuratore
    • Rothes
    • Eglintoun
    • Cassilles
    • Glencairne be Rothes, his procuratore
    • Murray be Lawderdaill, his procuratore
    • Nithisdale
    • Wintoun
    • Linlithgow
    • Perth
    • Dumfermling
    • Wigtoun
    • Kingorne
    • Abercorne
    • Tullibardyn
    • Roxburgh
    • Kellie be Kinnowll, his procuratore
    • Galloway be the Lord Traquair, his procuratore
    • Seafort
    • Annandaill
    • Lawderdaill
    • Carrick be the Lord Traquair, his procuratore
    • Lothiane
    • Vicountes
    • Falkland be Stirling, his procuratore
    • Dumbar be the Lord Traquair, his procuratore
    • Stormount
    • Air
    • Drumlangrig
    • Lordes
    • Lindsay
    • Gray be Mortoun, his procuratore
    • Yester
    • Sempill
    • Sinclair
    • Herreis
    • Elphingstoun be Balmerinoch, his procuratore
    • Ogilvie
    • Torphichen
    • Spynie
    • Lundores
    • Lowdoun
    • Kinlose be Mortoun, his procuratore
    • Balmerinoch
    • Burlie
    • Halyrudhous
    • Cowper
    • Cranstoun
    • Deskfuird be Cranstoun, his procuratore
    • Melvill
    • Carnegie
    • Ramsey
    • Napeir
    • Camron be Traquair, his procuratore
    • Newburgh be Sterling, his procuratore
    • Weymes
    • Aschetoun of Forfar
    • Rae be Vicount of Air, his procuratore
    • Dalzell
  • Officiares of Estait
  • Chancelloure
  • Thesaurer principall
  • Previe seill
  • Secretarie
  • Clerk of register
  • Thesaurer depute
  • Advocate
  • Maister of requeistis
  • Justice clerk
  • Commissioners for the Barounes
  • Sir George Forrester of Corstorphin and Maister Patrick Hamiltoun of Litle Prestoun for Edinburgh principall
  • Sir Patrick Murray of Elibank and Sir Johne Hamiltoun of Prestoun for Hadingtoun
  • Sir Alexander Nisbett of that Ilk and Johne Home of Rentoun for Bervick
  • Williame Dowglas of Caveris and Sir Walter Riddell of that Ilk for Roxburgh
  • James Murray, fear of Phillophauch, and James Pringle of Quhytbank for Selkirk
  • James Hay of Smeithfeill and James Nasmith of Posso for Peibilis
  • Sir James Lockart, younger, of Ley and Gawin Hamiltoun of Raploch for Lanerick
  • Sir Robert Griersone of Lag and Sir Johne Chairteris of Amisfeild for Dumfreis
  • Sir Patrick Agnew of Lochnaw, knicht baronett, for Wigtoun
  • Sir Williame Cwnighame of Cunyghameheid and James Chalmer of Gaitfirth for Air
  • Sir Lodovick Houstoun of that Ilk and James Mwirheid, younger, of Lachop for Dumbartane
  • Hector Bannatyne, younger, of Keames and Johne Stewart of Ethok for Bute
  • Sir Archibald Stewart of Blakhall and Patrick Fleyming of Barochane for Renfrew
  • Archibald Edmestoun of Duntreath for Sterling
  • Sir Walter Dundas of that Ilk and Williame Drummond of Riccartoun for Linlithgow
  • Sir Patrick Ogilvie of Inchemartyn for Perth
  • Sir Robert Graghame of Morphie for Kincardyn
  • Sir Alexander Irwing of Drum and Thomas Crombie of Kemno for Aberdene
  • Sir Johne MacKeinzie of Tarbett for Invernes
  • Johne Campbell, fear of Calder, and Johne Dumbar of Moynes for Nairne
  • Sir Thomas Urquhart of Cromartie for Cromartie
  • Sir Johne Scrymgeor of Duddop and Duncane Campbell, fear of Achinbrek, for Argyll
  • Sir Lauchlane MacCleane of Morverne for Tarbett
  • Sir Johne Leslie of Newtoun and Thomas Myretoun of Cambo for Fyffe
  • Sir Harie Wode of Bonytoun and Sir Williame Grahame of Claverhous for Forfar
  • Johne Gordoun of Innermarkie for Bamff
  • Sir Patrick MacGie of Larg for the stewartrie of Kirkcudbricht
  • Commissioners for Burrowes
  • John Sinclair and Gilbert Kirkwode for Edinburgh
  • Andro Gray for Perth
  • Maister Alexander Wedderburne for Dundie
  • Paull Menzeis for Aberdeine
  • Thomas Bruce for Stirling
  • Andro Bell for Linlithgo
  • Robert Tailyeor for Sanct Androis
  • Gabriell Cwnighame for Glasgo
  • James Blair for Air
  • Maister James Cockburne for Hadingtoun
  • Alexander Simpsoun for Dysert
  • Johne Williamsone for Kirkcaldie
  • Robert Keyth for Montrois
  • Robert Pitersone for Cowper
  • Robert Alexander for Anstruther Eister
  • Maister Johne Corsane for Dumfreis
  • Duncane Forbes for Invernes
  • Andro Watsone for Bruntyland
  • Williame Blaikburne for Inverkeithing
  • Maister Robert Cwnighame for Kingorne
  • Johne Skynner for Brechin
  • Robert Broun for Irwing
  • Alexander Kirktoun for Jedburgh
  • Williame Glendonyng for Kirkcudbricht
  • Thomas MacKie for Wigtoun
  • James Stevinsoun for Pittinweyme
  • Patrick Cowper for Dumfermling
  • Robert Richiesone for Anstruther Wester
  • Williame Ellot for Selkirk
  • George Purves for Dumbar
  • Johne Sempill for Dumbartane
  • Robert Hall for Renfrew
  • Gedion Jack for Lanerk
  • Maister Johne Hay for Elgin
  • James Williamsone for Peiblis
  • Johne Mackiesone for Carraill
  • Andro Ross for Thayne
  • Adame Prymrois for Culrois
  • Andro Baird for Bamff
  • Maister David Pearsone for Forfar
  • Mathew Spence for Rothesay
  • James Dumbar for Forres
  • Johne Scott for Rutherglen
  • Johne Mwire for Northbervick
  • James Lawtie for Culane
  • Thomas Simpsoun for Kilrinny
  • Alexander Wilkiesone for Lawder
  • Edward Jonstoun for Annand
  • Johne Crichtoun for Sanquhare
  • Robert Gordoun for Newgalloway
  1. NAS, PA2/21, f.4r-5r.