The Records of the Parliaments of Scotland to 1707, K.M. Brown et al eds (St Andrews, 2007-2024), date accessed: 29 March 2024
[1621/6/12]1
Sederunt
Parliamentum excellentissimi illustrissimi principis domini nostri clementissimi Jacobi Dei gratia Magne Britannie Francie et Hibernie regis fideique defensoris etc., tentum apud Edinburgh quarto die mensis Augusti anno Domini millesimo sexcentesimo vigesimo primo per prefatum illustrissimum Jacobum marchionem de Hammiltoune comitem Arranie et Cantabrigie dominum Aven et Inuerdaill etc., et omnes regni Scotie status infrascriptos, vnacum officiariis parliamenti.
- Pro clero
- Archbischoppe Sanctandrois
- Archbishoppe Glasgow
- Dunkeld
- Abirdene
- Ross
- Galloway
- Bischoppe Brichen
- Dumblan
- Cathnes
- Argyle
- Orkney
- [Nobilitie]
- The Duke of Lennox by the Erle of Mar, his procuratour
- Erles
- Angus
- Erroll be the Erle of Nithisdaill, his procuratour
- Marschell be the Erle of Mar, his procuratour
- Mar
- Rothes
- Mortoun
- Menteith
- Eglingtoun
- Buchan
- Nithisdaill
- Wyntoun
- Lynlithgow by the Erle of Eglingtoune, his procuratour
- Perth
- Wigtoun
- Kinghorne
- Abircorne
- Lothiane
- Dumfermling
- Tullibardin
- Roxburgh
- Kellie be my lord chancellar, his procuratour
- Bukcleuch
- Melros
- Vicountis
- Erle Holdernes and Vicount of Hadingtoun by the Erle of Wigtoun, his procuratour
- Falkland be the Erle of Nithisdaill, his procuratour
- Dumbar be the Erle of Melros, his procuratour
- Lordis
- Forbes by the Lord Elphingstoun, his procuratour
- Gray be the Lord Scone, his procuratour
- Cathcart
- Sanquhair
- Yester
- Hereis be my lord Sanquhar, his procuratour
- Rose
- Elphingston
- Ogilvie be my lord Spynie, his procuratour
- Boyd
- Torphichen
- Spynie
- Kinloss be my lord Sanquhar, his procuratour
- Balmerinoch
- Scone
- Burlie
- Kinclevin be my lord Carnegy, his procuratour
- Halirudhous
- Dingwell by my lord of Scone, his procuratour
- Gairleis
- Cowper
- Kintaill
- Cranstoun be my lord Carnegy, his procuratour
- Carnegy
- Ramsay be my lord Carnegy
- Officaris off Estate
- Alexander, erle of Dumfermling, lord chancellar
- The Erle of Mar, heich thesaurer
- Erle of Melros, secretar
- Privie seill
- Clerk off register
- Justice clerk
- Advocatt
- Maister off requestis
- Commissionaris for the small barones
- The Lairdis of Haltoun and Lugtoun for Edinburgh principall
- The Laird of Prestoun and Schir Robert Hepburne for Hadingtoun
- The Lairdis of Weddirburne and Swyntoun for Bervick
- The Laird of Riddell and William Dowglas of Caveris for Roxburgh
- Schir James Pringill and Torwodlie for Selkirk
- The Laird of Traquair and Schir Robert Stewart for Peblis
- The Laird of Calderwod and Schir Johnne Hamiltoune for Lanerk
- The Lairdis of Hempisfeild and Lag for Drumfreis
- The Laird of Bombie for Wigtoun
- The Lairdis of Blair and Carnell for Air
- The Laird of Luss and [...] Stirling of Ardoch for Dumbartane
- Williame2 Stewart of Kilchattan for Bute
- The Laird of Foulewod for Renfrew
- The Lairdis of Keir and Donypace for Stirling
- The Lairdis of Dundas and Auldlistoun for Linlithgow
- The Lairdis of Inchemartene and Duncrub for Perth
- The Lairdis of Balfour and Newithoun for Fyff
- The Constable of Dundie and Purie Fothairinghame for Forfar
- The Lairdis of Arbuthnet and Leyis for Kincairdin
- The Laird of Brux for Abirdene
- The Laird of Carnowsie for Banff
- George Monro of Tarrell for Inverness
- Commissionaris for the burrowis
- Alexander Clerk and George Fowlis for the burgh of Edinburgh
- Andro Gray for Perth
- Maister Alexander Weddirburne for Dundie
- Maister David Rutherfurde for Abirdene
- Duncane Patersone for Stirling
- Andro Bell for Linlithgow
- Henry Arthure for Sanctandros
- James Inglis for Glasgow
- Hew Kennedy for Air
- David Symsoun for Dysart
- Maister James Cockburne for Hadingtoun
- Thomas Lamb for Kirkcaldie
- Williame Ramsay for Montrose
- Robert Petirsone for Coupar
- Robert Merser for Anstruther Eister
- Johnne Corsan for Dumfreis
- Maister Johnne Ross For Inverness
- David Lyndesay for Brichen
- Robert Broun for Irving
- Maister Johnne Hay for Elgyn
- Maister Johnne Rutherfurd for Jedburgh
- David Arnote for Kirkcudbricht
- Johnne Turnor for Wigtoun
- Walter Airth for Pittinweme
- Maister Thomas Wardlaw for Dumfermling
- Thomas Fallisdaill for Dumbartane
- Gawin Blair for Lanerk
- Williame Mekiljohnne for Brunt Iland
- James Williamesone for Peblis
- Allane Cwnynghame for Craill
- James Boswell for Kinghorne
- Hector Douglas for Thayne
- Williame Ellot for Selkirk
- Robert Richiesone for Anstruther Wester
- Schir George Bruce for Culros
- George Purves for Dumbar
- Williame Forsyth for Fores
- Mathow Spens for Rothesay
- Johnne Pincartoun for Rutherglen
- George Baillie for Northbervick
- Charles Murray for Lauder
- Williame Blaikburne for Inverkething
- Normond Leslie for Kilrinny
- David Millar for Annan
- Nicoll Cwnynghame for Sanquhair
- Johnne Leslie for Kintor
- Johnne Bagenoch for Inverurie
- Maister Alexander Craig for Bamff
- Williame Somervaill for Renfrew
- NAS, PA2/20, f.5v-6v.
- Sic. 'Williame' in error for Ninian.